تحصیلات تکمیلی دانشگاه
اطلاعيه شماره 1: قابل توجه داوطلبان مرحله تكميل ظرفيت آزمون دكتراي نيمه متمركز سال 95 متقاضي پذيرش در اين دانشگاه

بسمه تعالي

اطلاعيه دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي در خصوص مرحله ارزيابي تخصصي

 ( مصاحبه ) آزمون نيمه‌متمركز دكتري سال 1395 در مرحله تكميل ظرفيت

 

پذيرش دانشجو در دوره دكتري(Ph.D)سال 1395 برابر آئين نامه مربوطه به شماره 19177/11 مورخ 7/3/94  طي دو مرحله صورت خواهدگرفت. مرحله اول مربوط به سنجش علمي بوده كه برگزاري آزمون آن از طريق سازمان سنجش آموزش كشور انجام شده و مرحله دوم آن شامل بررسي سوابق علمي داوطلبان و دعوت به مصاحبه است كه توسط دانشگاه­هاي پذيرنده دانشجو صورت مي­گيرد. در راستاي اجراي مرحله دوم موارد ذيل را به اطلاع داوطلبان گرامي مي­رساند:

1-                 حدنصاب دانشگاه :

داوطلبان حاضر در جلسه آزمون كه براي آنها كارنامه مرحله اول (سنجش علمي) توسط سازمان سنجش آموزش كشور صادر شده است در صورت داشتن حدنصاب­هاي تعيين شده، مي‌توانند با مراجعه به سايت دانشگاه به نشاني (www.kntu.ac.ir) از روز دوشنبه مورخ 22 آذر ماه 95  لغايت روز پنجشنبه مورخ 25 آذر ماه 95 نسبت به ثبت‌نام الكترونيكي و بارگذاري مدارك مورد نياز برابر بند 2 اين اطلاعيه به منظور بررسي اوليه توسط گروه­هاي آموزشي اقدام نمايند. بديهي است داوطلباني جهت مصاحبه علمي  در هر كدرشته محل دعوت خواهند شد كه نمره كل مندرج در كارنامه آزمون نيمه­متمركز دكتري سال 1395 آنها  در كد رشته امتحاني مربوطه مساوي يا بالاتر از حدنصاب تعيين شده از طرف دانشگاه در مرحله تكميل ظرفيت باشد و از طرف سازمان سنجش آموزش كشور به اين دانشگاه معرفي شده باشند و نيز در ارزيابي اوليه دانشگاه جهت شركت در مصاحبه مجاز شناخته شوند .

وضعيت داوطلبان پس از ثبت نام الكترونيكي با توجه به سوابق و مدارك آموزشي،پژوهشي بارگذاري شده در سيستم بررسي و افراد واجد شرايط از نظردانشگاه، براي مرحله مصاحبه انتخاب و دعوت خواهند شد.

 

شايان ذكر است حدنصاب لازم براي داوطلبان داراي سهميه ايثارگر 70 درصد و براي داوطلبان داراي سهميه رزمندگان و مربيان حائز شرايط 80 درصد حدنصاب تعيين شده براي داوطلبان آزاد خواهد بود.

 

- مدارك مورد نياز :

لازم است  داوطلبان واجد حد نصاب مورد قبول دانشگاه در مرحله تكميل ظرفيت (از آزمون سازمان سنجش آموزش كشور)، نسبت به ثبت نام الكترونيكي و بارگذاري مدارك مورد نياز زير در سامانه جامع آموزشي دانشگاه (گلستان) اقدام نمايند. پس از بررسي اوليه مدارك ارسالي و ارزيابي وضعيت (امتيازات) آموزشي داوطلبان توسط گروه­هاي تخصصي، افراد واجد شرايط جهت شركت در مصاحبه مشخص شده و برابر جدول زمان­بندي جهت مصاحبه به دانشكده مربوطه دعوت خواهند شد. قابل ذكر است ليست واجدين شرايط براي مصاحبه به همراه ساعات مراجعه افراد منتخب جهت مصاحبه علمي از طريق سايت دانشكده­ها متعاقباً اعلام خواهد شد.

مدارك مورد نياز براي بارگذاري در سيستم گلستان :

ü   كليه صفحات شناسنامه

ü   كارت ملي

ü   عكس 4×3

ü   ريزنمرات و مدارك تحصيلي مقاطع تحصيلي (آموزش عالي) قبل

ü   گواهي معدل (براي دانشجويان سال آخرمقطع كارشناسي ارشد)

ü   مدرك زبان

ü   كارنامه آزمون نيمه متمركز دكتري سال 1395 در مرحله تكميل ظرفيت

ü    حكم كارگزيني براي داوطلبان حائز شرايط سهميه مربيان رسمي قطعي و يا رسمي آزمايشي وزارت علوم تحقيقات و فناوري

ü   سوابق پژوهشي (صفحه اول و صفحه چكيده پايان نامه، صفحه اول مقالات، اسناد مرتبط با اختراع، اكتشاف و ...)

تبصره 1- آن‌دسته از داوطلبان كه فارغ‌التحصيل دوره كارشناسي ناپيوسته مي‌باشند علاوه بر اصل مدرك كارشناسي ناپيوسته مي‌بايست اصل مدرك كارداني را نيز ارائه نمايند.

تبصره 2- آن دسته از دانشجويان سال آخر كه حداكثر تا تاريخ 31/6/95 در مقاطع كارشناسي­ارشد و يا دكتري حرفه‌اي فارغ‌التحصيل شده اند، مي­بايست اصل گواهي تأييد شده توسط دانشگاه محل تحصيل، مربوط به معدل واحدهاي گذرانده تا تاريخ 30/11/94 را همراه داشته و ارائه نمايند.

* پرداخت الكترونيكي هزينه ثبت نام و بررسي مدارك برابر مصوبه هيئت امناء دانشگاه (000/800 ريال) در سيستم جامع آموزشي دانشگاه.

 

3- شرايط عمومي و اختصاصي داوطلبان :

ç   احراز تمامي شرايط اعلامي در دفترچه شماره (1) و (2) آزمون نيمه‌متمركز دكتري سال 1395 و توضيحات تكميلي مندرج در اطلاعيه هاي سازمان سنجش آموزش كشور در مرحله تكميل ظرفيت.

 

4 - شرايط اختصاصي دانشگاه :

دانشگاه از طريق بررسي سوابق آموزشي و پژوهشي داوطلبان و امتياز كسب شده در آزمون سازمان سنجش آموزش كشور و مصاحبه علمي (ارزيابي تخصصي) اقدام به پذيرش دانشجو خواهد نمود.

v  امتياز كل داوطلب با احتساب 80 درصد نمره مصاحبه علمي و 20 درصد نمره آزمون كتبي سازمان سنجش آموزش كشور تعيين خواهد شد.

§        ارائه اصل مدارك بارگذاري شده مورد نظر دانشگاه در سيستم ثبت نامي در هنگام مراجعه حضوري الزامي است.

§        به مدارك ناقص ترتيب اثر داده نخواهد شد.

§        ارسال مدارك صرفاً از طريق سامانه جامع آموزشي دانشگاه در بازه زماني تعيين شده امكان­پذير بوده و به مراجعات حضوري و يا اقدام بعد از موعد مقرر ترتيب اثر داده نخواهد شد.

§        هزينه پرداخت شده براي ثبت نام، بررسي مدارك و مصاحبه به هيچ عنوان مسترد نمي­گردد.

 

5   محل برگزاري مصاحبه يا آزمون تخصصي:

** جهت اطلاع از جزئيات زمان و محل برگزاري جلسات مصاحبه علمي به اطلاعيه­هاي بعدي كه در سايت دانشكده­هاي مربوطه قرار خواهد گرفت مراجعه گردد.

 

6   نحوه درخواست پذيرش از دانشگاه:

         *** ثبت نام در سامانه جامع آموزشي دانشگاه ( به آدرس: http://golestan.kntu.ac.ir ) و بارگذاري مدارك ثبت­نامي مطابق راهنماي ثبت نام غيرحضوري ** جهت مشاهده راهنماي ثبت نام كليك نماييد

 

يادآوري: با توجه به اينكه اطلاعات معرفي شدگان براي مصاحبه طي روزهاي آتي از سازمان سنجش آموزش كشور دريافت خواهد شد، بنابراين كلمه عبور و رمز ورود به سيستم گلستان متعاقبا تا پايان روز يكشنبه مورخ 21 آذر ماه 95 از طريق همين سايت اعلام ميگردد.

 

*** مراجعه حضوري با به همراه داشتن  اصل مدارك و سوابق بارگذاري شده جهت شركت در مصاحبه طبق ليست و برنامه زمان­بندي دانشكده­ها

7- نحوه اعلام نتيجه مصاحبه و اسامي پذيرفته شدگان

*** داوطلبان گرامي، دقت نمايند كه دانشگاه در زمان اعلام شده از طرف سازمان سنجش آموزش كشور  نسبت به صدور اسامي قبول شدگان نهايي خود اقدام خواهد نمود. بنابراين لازم است داوطلبان در موعد مقرر به اطلاعيه اعلام نتايج مندرج در سايت دانشگاه (مديريت تحصيلات تكميلي دانشگاه) مراجعه نموده و از وضعيت قبولي خود اطمينان حاصل نمايند. داوطلبان پذيرفته شده لازم است برابر برنامه اعلام شده در اطلاعيه مذكور، براي دادن تعهد ( مبني برپذيرفتن ثبت نام در اين دانشگاه و عدم ثبت نام در دانشگاه­هاي ديگر) و ثبت نام اوليه به دانشگاه مراجعه كنند تا دانشگاه نيز پس از اخذ تعهد از آن ها، نسبت به درج نام پذيرفته شدگان در پرتال سازمان سنجش اقدام نمايد. بديهي است اگر داوطلبان در محدوده زماني اعلام شده براي دادن تعهد و ثبت نام اوليه مراجعه ننمايند، اين دانشگاه از افراد ذخيره در ليست ثبت نام به عمل خواهد آورد.

 مديريت تحصيلات تكميلي  دانشگاه

هفدهم آذر ماه  1395 

905
پایان
.کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی می باشد | K. N. Toosi Univesity of Technology.